03/03 – czwarta władza, czyli bloger w kontrze do polityki

O tym, jak to blogosfera zabiła tradycyjne media i prasę powiedziano i napisano już setki tysięcy, jak nie miliony słów. Mnie ujęcie tematów blogów i prasy w kontekście zagrożeń egzystencji tej drugiej zawsze irytował. To po prostu zwyczajnie najłatwiejszy temat na wszelkiego typu spędy blogersko-dziennikarskie. Zawsze wywołuje kontrowersje, gwarantuje burzliwą dyskusję, z której jednak nic nie wynika.

Zdecydowanie bardziej interesujące wydało mi się spojrzenie na blogowanie i dziennikarstwo z perspektywy dziennikarza, który został blogerem może nie politycznym, a „kontrpolitycznym”, dość silnie zaangażowanym lokalnie i który przez to swoje zaangażowanie – jak twierdzi – stracił pracę jako dziennikarz właśnie.

Gościem tego odcinka jest Remo Mielczarek, autor bloga dostępnego pod adresem remigiuszmielczarek.blog.pl. Rozmawiamy właśnie o tym, o mediach, o blogowaniu, a także o wolności słowa, która zagrożona może być niekoniecznie przez rządzące w danej chwili siły polityczne.

Na koniec, jak zwykle prywata, możecie posłuchać utworu mojego zespołu Sonusvena (w którym Remo kiedyś grał na basie i w którego utworu nagraniu wziął udział).