02/16 – powrót do przeszłości czyli magiczne komputery w latach 80-tych

Dla tych z Was w wieku podobnym do mojego, albo i starszych początek przygody z komputerami i chyba najlepsze z nimi wspomnienia łączą się z latami 80-tymi i 8-bitowymi mikrokomputerami, które właśnie wtedy zaczęły z początku w niewielkich ilościach w polskich domach.

Wielokrotnie powtarzam, że komputery z tamtych czasów i proste pod względem grafiki, ale niesłychanie „grywalne” gry stymulowały naszą wyobraźnię. Były to czasy nie tylko bez internetu, ale także w większości przypadków bez dyskietek (stacje dysków były drogie i nieliczne w Polsce), ale za to z kasetą magnetofonową, na której zapisywało się programy.

Razem z Dominikiem Szmerkiem czyli Macminikiem z serwisu Dobreprogramy.pl wybraliśmy się w taką właśnie sentymentalną podróż w czasie, by choć na moment pozwolić Wam poczuć magię tamtych czasów, ewentualnie – jeśli macie nie więcej niż 25 lat – przybliżyć Wam te czasy i królujące wtedy maszyny.

Tym razem nie będzie o Apple. choć komputery z linii Apple II i Macintosh były popularne w USA, to w Polsce właściwie w latach 80-tych właściwie ich nie było.

Warstwę muzyczną tego odcinka stanowi kolejny raz mój zespół – Sonusvena, w utworze Luana.

Zapraszam do odsłuchu i życzę przyjemnego odbioru.

2 myśli nt. „02/16 – powrót do przeszłości czyli magiczne komputery w latach 80-tych

Możliwość komentowania jest wyłączona.