02/15 – praca w domu przy dzieciach, czyli jak wykorzystać każdą wolną chwilę i czy można rozciągnąć czas

W styczniu minie siedem lat od kiedy zdecydowałem się na blogowanie na pełen etat, ale dopiero od pięciu lat jestem tatą. Pracuję przede wszystkim z domu, a praca w dużym stopniu na własny rachunek i niemal przez cały dzień przy dwójce dzieci do łatwych nie należy. Wielokrotnie znajduję się w sytuacji, gdy muszę coś napisać, a jeden z moich synów ciągnie mnie za rękę bym poszedł się z nimi bawić – dość często muszę mu odmówić. Staram się zatem improwizować, tak by wykorzystać wolne chwile, a niekiedy próbuję rozciągnąć czas. Nie ukrywam też, że praca twórcza w domu przy komputerze, a więc siedzenie plecami do rodziny rodzi także konflikty w domowym ognisku.

O tym wszystkim rozmawiam z Dawidem Długoszem z serwisów Tablety.pl i Komputer Świat, znanego na Twitterze pod nickiem @dritone. On także pracuje w domu, a ma jeszcze więcej dzieci niż ja.

W tym odcinku wracam do prywaty – a więc do muzyki mojego zespołu Sonusvena. Kończymy prace nad płytą, więc już za kilka miesięcy powinniście mieć możliwość posłuchania naszych nowych utworów.

Przypominam też o prowadzonej przeze mnie w serwisie Wspieram.to akcji crowdfundingowej, mającej na celu zgromadzenie środków potrzebnych na inwestycje w sprzęt, który zapewni lepszą jakość nagrania, a także środków, które pozwolą mi na prowadzenie tego podcastu bez umieszczania w nim reklam do końca czerwca przyszłego roku.

Opis akcji znajdziecie pod adresem wspieram.to/mackozer. Do końca akcji zostało pięć dni, ale już teraz mogę powiedzieć, że odniosła ona ogromny sukces. W serwisie Wspieram.to osiągnięte zostały dwa cele. Pojawił się też mecenas, który wesprze akcję rzeczowo, przekazując potrzebny do nagrań sprzęt. Biorąc pod uwagę to wsparcie, to pełna realizacja trzeciego celu jest bardo blisko.

5 myśli nt. „02/15 – praca w domu przy dzieciach, czyli jak wykorzystać każdą wolną chwilę i czy można rozciągnąć czas

 1. krzyszdof

  Coraz częściej twoi goście pełnią rolę słuchacza. Nie ulega wątpliwości, że uwielbiasz mówić, ale daj czasem popłynąć swoim rozmówcom.
  Poza tym podcast rozwija się w ciekawym kierunku. Wypatruję kolejnych.

  1. Krystian Kozerawski

   nie masz racji. Weź proszę stoper do ręki i sprawdź poprzednie odcinki z Albertem czy Tomkiem, albo starsze z Natalią (drukarki 3D), Mateuszem (Japonia) czy MIchałem (finanse Apple). W przypadku IFA czy Drezna jest po równo. Więc nie przyjmuję tego „coraz częściej” – to nie prawda.

   Pamiętaj też, to nie są wywiady jako takie, a dyskusja, gdzie rozmowa toczy się naturalnym torem.

   1. krzyszdof

    Chodziło mi raczej o subiektywne wrażenie ogólne po odsłuchaniu odcinka. Zgadzam się, że w wymienionych przez Ciebie odcinkach goście ciekawie opowiadali o swoich pasjach, czego słuchałem z wielką przyjemnością. Jednak odcinek z dritone pozostawił pewien niedosyt. Dawid jako naczelny samiec Twittera, pełnił tam funkcję przytakiwacza 😉 Co do odcinków z Michałem, to czysta poezja. Obydwoje kochacie mówić i Wasza „walka” o mikrofon jest przeurocza 🙂
    To moje wrażenia z odsłuchu Twojej audycji i dzielę się tylko spostrzeżeniami. Generalnie wyróżniasz się, a to najważniejsze.

    1. Krystian Kozerawski

     Mi chodziło o to słowa „coraz częściej”, które są nieprawdziwe. To, że w tym odcinku mówię więcej niż mój gość, to wynika z naturalnego rozwoju dyskusji. Może po prostu miałem więcej do powiedzenia w tym temacie.

     Co do walki o mikrofon z Michałem. Dołączyłem właśnie do zespołu MacGadki przynajmniej do czasu, kiedy do nagrywania będzie mógł wrócić Przemek. Więc przynajmniej raz w tygodniu będziesz mógł posłuchać jak walczymy 😉

 2. Bartek Glowacki

  A ja mam dla McKozera coś fajnego 😉
  Jestem programistą i w odcinku mówiłeś jak uczysz programować syna. Fajna inicjatywa, ale internet daje nam dużo lepsze możliwości niż pisanie programów na kartce. Tak się składa że powstało świetne narzędzie do uczenia dzieciaków programowania, znajdziesz je pod adresem: http://scratch.mit.edu/. Niedawno zostało nawet przetłumaczone na język polski więc bariera językowa nie będzie problemem.
  Pozdrowienia i powodzenia!

Możliwość komentowania jest wyłączona.