02/14 – Porozmawiajmy o tym, jak przedstawiać czas

Coś, przed czym w świecie nic nie uciecze,
Co gnie żelazo, przegryza miecze,
Pożera ptaki, zwierzęta, ziele,
Najtwardszy kamień na mąkę miele,
Królów nie szczędzi, rozwala mury,
Poniża nawet najwyższe góry.*

Pamiętacie tę zagadkę zadaną Bilbowi Bagginsowi przez Golluma w Hobbicie J.R.R. Tolkiena? Znacie na nią odpowiedź? To oczywiście czas. W najnowszym odcinku rozmawiam z Albertem Salamonem o czasie i sposobach jego przedstawienia. Albert jest autorem moim zdaniem świetnych i bardzo oryginalnych aplikacji dla iOS i OS X (Dominus i TTMM) oraz „zegarków” dla smart watcha Pebble (TTMM), o których pisałem na moim blogu.

Z racji tego, że jego kilkadziesiąt jego zegarków dostępnych jest na wspomnianym Pebble rozmawiamy też o tego typu urządzeniach, w tym oczywiście o Apple Watch. Albert ma bardzo ciekawe podejście do tego produktu i do jego nazwy – „Apple Watch” jego zdaniem trzeba rozumieć zupełnie inaczej niż „Apple Zegarek”.

Oprawę muzyczną stanowi kolejny utwór łódzkiego zespołu Pathology – The Truth That Never Was.

Przypominam też o prowadzonej przeze mnie w serwisie Wspieram.to akcji crowdfundingowej, mającej na celu zgromadzenie środków potrzebnych na inwestycje w sprzęt, który zapewni lepszą jakość nagrania, a także środków, które pozwolą mi na prowadzenie tego podcastu bez umieszczania w nim reklam. Do końca akcji zostało 15 dni.

Opis akcji znajdziecie pod adresem wspieram.to/mackozer.

* J.R.R. Tolkien, „Hobbit”, tłumaczenie M. Skibniewska