02/11 – premiera nowych iPhone’ów w Dreźnie

No i mamy nowe iPhone’y 6 i 6 Plus! Na ich premierę wybrałem się razem z Tomkiem (@tomasz) i Robertem Wróblem (@Robert_Wrobel) do drezdeńskiej galerii Altmarkt. Na miejscu spotkaliśmy się m.in. z redakcją iMagazine oraz innymi zacnymi postaciami (szczególne pozdrowienia dla @MacAztek), w tym z Marcinem Gruszką (@rzecznikplay)- rzecznikiem Play, który jak wielu innych spędził kilkanaście godzin w tłumie koczujących przed wejściem. To właśnie nasza trójka i Marcin wzięli udział w nagraniu tego odcinka niniejszego podcastu. Rozmawiamy w nim nie tylko o nowych iPhone’ach, ich cenach, ale także – bez owijania w bawełnę, tabu i czyniącej więcej szkody niż pożytku poprawności politycznej o tym, co działo się przed galerią Altmarkt.

Niniejszy odcinek ze względu na naglący czas i warunki jest najkrótszym ze wszystkich, jakie do tej pory nagrałem. Zrezygnowałem tym razem z muzycznego zakończenia. Myślę, że to zrozumiecie.

Diabelskie Ustrojstwa w iTunes Store

Do Drezna wybraliśmy się samochodem VW Passat użyczonym przez firmę Idczak (Zgierz ul. Lipowa 12) – salon samochodów używanych i profesjonalny serwis VW, Audi, Skoda i Seat.

Jedna myśl nt. „02/11 – premiera nowych iPhone’ów w Dreźnie

 1. MDW2

  Mam pytania/uwagi do tego odcinka.

  1. Czy mając preorder można odebrać swoją sztukę na przykład 3 dni po premierze? Nie trzeba byłoby wtedy stać w tej chorej kolejce.

  2. Stwierdzenie, że równiczesna premiera nowego iPhone na całym świecie rozwiązałaby problem jest śmieszne. Niczego by to nie rozwiązało. Jeżeli w tej chwili przy kilku krajach tak bardzo brakuje sztuk to gdyby tę ilość rozdzielić na wszytkie kraje to byłaby jeszcze większa tragedia.

  3. Tak samo absurdalne jest stwierdzenie, że przy premierze np. HTC jakoś wszystko miże być normslnie, miżna go dostać wszędzie o bez tych chorych scen. No fajnie tylko porównajmy zainteresowanie HTC i iSprzętem. Gdyby był tak ogromny popyt na HTC to mieliby dokładnie taki sam problem.

  4. Jestem wielkim fanem applowych rozwiązań ale zupełnie nie rozumiem dlaczego nie mam wytrzymać 1-2 miesiące i kupić go jak normalny człowiek. Pomijam blogerów, którzy muszą mieć nowinki zaraz po premierze z przyczyn pczywistych.

  5. Śmieszy mnie to ciągłe cenowe porównywanie iPhone do np. MacBooka Air. No i co z tego, że najdroższy iPhone jest droższy niż najtańszy MacBook Air? Skąd to absurdalne założenie, że jak coś jest gabarytowo mniejsze to musi mieć niższą cenę? 🙂 Powiedziałbym, że jak już to powinno być odwrotnie. Miniaturyzacja kosztuje. Poza tym oba urządzenia służą do czegoś innego i iPhone nie zastąpi MacBooka, a MacBook nie zastąpi iPhone. To tak jakby się dziwić, że jakiś wypasiony odkurzacz jest droższy od jakiejś lodówki. Absurd.

Możliwość komentowania jest wyłączona.