Diabelskie Ustrojstwa – odcinek 9: Czy technologia jest Bogiem? Cześć 1

Do podcastu Diabelskie Ustrojstwa zawitał pierwszy gość – Przemek „Pemmax” Marczyński, blogger na MójMac.pl, współtwórca podcastu MacGadka i redaktor MyApple.pl. Razem staramy się spojrzeć na technologię z dwóch różnych perspektyw – człowieka wierzącego i ateisty – i odpowiedzieć na pytanie czy technologia jest Bogiem?

Mam wrażenie, że moglibyśmy o tym rozprawiać przez wiele godzin, dlatego też postanowiliśmy podzielić nasze rozważania na dwa odcinki. Ten i tak jest długi jak na Diabelskie Ustrojstwa, trwa dobrze ponad godzinę.

Warstwę muzyczną stanowi jak w poprzednim odcinku nagranie sprzed 17 lat, mojego pierwszego zespołu The Company.

Życzę miłego odbioru!

4 myśli nt. „Diabelskie Ustrojstwa – odcinek 9: Czy technologia jest Bogiem? Cześć 1

 1. Tomasz Gasecki

  Co to za dźwięk który co i raz pojawia sie w tle? też tak mam i nie moge zlokalizować co to za aplikacja. Dziękuję za ciekawy odcinek. Pozdrawiam. Tomek

 2. Zamber

  Sieć oryginalnie powstała do wymiany informacji.

  Duchowość http://pl.wikipedia.org/wiki/Duchowo%C5%9B%C4%87
  „(…) obszary refleksji, badań i praktyki: teologiczny, filozoficzny i psychologiczny (…)”

  Sieć daje mięcho do przetrawienia, refleksja przychodzi gdy się wychodzi z Matrixa i ma czas na przemyślenie, zakorzenienie poglądu.

  Nie potrzebuję być na piwie z przyjacielem by dyskutować o tematach duchowych, wystarczy mi mail. Mam też wtedy czas by na spokojnie przemyśleć swoją odpowiedź.

  Wrzucając coś na bloga czy tweetując autorzy rzadko kiedy zdają sobie sprawę z tego, że odbiór treści jest personalny ale komentarze to już reakcja tłumu. Odbiorca czuje, że jest jednostką w morzu avatarów i odpowiednio reaguje.

  Gdzieś kiedyś zasłyszałem, że inteligencja tłumu spada drastycznie im więcej jednostek w nim jest. W efekcie mamy komcie na YouTube, buractwo i bezcelowe flamewary.

Możliwość komentowania jest wyłączona.